Muaythai Şampiyonası 7 Aralık’ta Antalya’da

Elit Büyükler Avrupa Muaythai Şampiyonası (EMF) ile Uluslararası Muaythai Açık Kupası (IFMA), 7-14 Aralık tarihlerinde Antalya’da yapılacak.

İKİNCİ KEZ ANTALYA’DA

AA’nın haberine göre, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız, yaptığı açıklamada, şampiyona ile ilgili şöyle bilgi verdi: “Bu yıl birçok organizasyon organize ettik. Muaythai branşında Türkiye artık marka bir ülke haline geldi. Antalya’da 1600 sporcunun katıldığı Muaythai Dünya Gençler Şampiyonası’nı gerçekleştirdik. Orada milli takımımız birinci oldu. Elit Büyükler Avrupa Muaythai Şampiyonası (EMF) ile Uluslararası Muaythai Açık Kupası’nı (IFMA) 7-14 Aralık tarihlerinde yine Antalya’da yapacağız.” dedi.

Hasan Yıldız, Avrupa Muaythai Federasyonu’nun (EMF) 13 Aralık tarihinde Antalya’da gerçekleştireceği kongrede aday olduğunu da açıkladı.

Cumhuriyet’in 100. yılında yeni ve büyük başarılar hedeflediklerini aktaran Yıldız, şunları kaydetti:

“Avrupa Muaythai Federasyonu başkanlığına aday oldum. EMF, 43 ülkenin üyesi olduğu bir federasyon. Şu an üye ülkelerin yüzde 70’inin desteğini almış durumdayım. Polonyalı bir de rakibim olacak. Son 10 yılda gerçekleştirdiğimiz marka organizasyonlar sayesinde seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Başkanlık sayesinde Türkiye’nin spor diplomasisinde önemli bir adım atmış olacağız. Türkiye’yi Avrupa ve dünyada zirveye çıkarmak istiyoruz. Projelerimiz var. O açıdan bu seçim bizim için çok önemli bir fırsat olacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x